Zachowanie się kolarza podczas jazdy cz. 6

Autor: | Opublikowane w Zachowanie podczas jazdy Brak komentarzy | Tagi:

Najnowsze jednak badania wykazują w nader przekonywujący sposób, że siła mięśni przeważnie prawie zależną jest od soli pożywnych, w znacznych ilościach znajdujących się w jarzynach. Zwierzęta, które w celu doświadczeń karmiono białkiem wyłącznie, wodorami węgla i tłuszczami (trzy główne czynniki zamiany materii) z zupełnym pozbawieniem soli spożywczych, niszczały, marniały powoli.

Jest to zdumiewającym, ale prawdziwym faktem, że z marszów dystansowych bardzo często zwycięsko wychodzą jarosze (wegetarianie), którzy i poza tym najcięższe trudy znoszą.

poznań wywóz gruzu

Najgoręcej więc zalecamy naszym kolarzom używanie w ogóle i podczas wycieczek świeżych jarzyn, owoców oraz sałaty.

Po kilkogodzinnym odpoczynku można dalej puścić się znów w drogę. Po południu zbiorowa jazda W’ grupach szkodliwą jest z powodu wzbijającego się w powietrzu kurzu. Należy przeczekać, aż kurz osiądzie.

Skoro tylko wystąpią szczegółowo w poprzednich rozdziałach skreślone przeze mnie objawy znużenia, należy dłuższą zrobić przerwę, aż zmęczenie ustąpi. Nigdy nie należy pomimo zmęczenia jechać dalej. Wszelki wysiłek jest nadzwyczaj szkodliwy. Powinno się najspokojniej dać powodować swemu organizmowi, który właśnie w znanych symptomach objawia swe wyczerpanie.

Przy takiem racjonowaniu sił;, świąteczna wycieczka dostarczy kolarzowi po całotygodniowej przeważnie nmysłoway pracy, przyjemnego odpoczynku, a jego ciału nowych sił do ciężkiej walki o byt.

poznań wywóz gruzu