Zachowanie się kolarza podczas jazdy cz. 2

Autor: | Opublikowane w Zachowanie podczas jazdy Brak komentarzy | Tagi:

Zaleca się zaczynać wycieczki bardzo wcześnie. Rano lekko zwilżono rosą drogi są zupełnie wolne od kurzu, a już uczucie wyjazdu świeżym rankiem w wonne pola i łąki jest tak ożywczym, iż samo przez się stanowi już wspaniałą nagrodę za poświęcenie kilku godzin snu. Rozumie się, iż przed wycieczką należy w wilję — wieczorem wcześnie spać się położyć, gdyż ciało nie wypoczęte po trudach dnia poprzedniego nie będzie w stanie podołać nowej pracy bez szkodliwego wysiłku. Przeciwko temu bardzo często się grzeszy. Niektóre kluby nap. odbywają swe wieczorki w soboty, bawią, się i piją do samego rana, następnie pędzą zmęczone swe ciało z najwyższym wytężeniem sił, aby tylko przebyć przepisaną liczbą wiorst.

wywóz śmieci w poznaniu

Podług badań wielu uczonych, siła mięśni jest w ogóle rano najsłabszą, dosięga koło południa swego maximum, aby pod wieczór znowu opaść. Doświadczy tego każdy kolarz na sobie: z rana jazda na równinie wydaje się nieraz utrudzającą, gdy po południu, przeciwnie, z łatwością dają się pokonywać większe nawet pochyłości.

O ile więc trudniejszą i cięższą będzie praca ranna, gdy będąc nie wypoczętym, i obładowanym alkoholem, wsiada na kołowiec!

Nic należy też nigdy wyjeżdżać o czczym żołądku. Szklanka chłodnego mleka, przygotowana z wieczora, jest do zalecenia. Wielu doświadczonych kolarzy wypija filiżankę jakiegokolwiek ciepłego napoju. Po upływie jednej  do dwóch godzin można spożyć właściwe śniadanie. Kawa lub herbata podczas wycieczki są bardzo zalecanymi napojami.

wywóz śmieci w poznaniu