Wpływ kolarstwa na system nerwowy cz. 6

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem w ciąży, jazda rowerem w domu, jazda rowerem w grupie, jazda rowerem w parach, jazda rowerem w górach

Tak, pewien lekarz nazwiskiem Plasch zbudował nawet pokojowy kołowiec, aby nerwowym i innym chorym dać możność używania ruchu jazdy na kołowcu w pokoju, w celach terapeutycznych. Z obfitego zapasu pomyślnych skutków jazdy na kołowcu na różne nerwowi choroby, pragnę szczególniej wymienić pewien wybitny wypadek, dotyczący bardzo bolesnej choroby, której pewien lekarz podlegał. Dr. llahn, tak się nazywał ów kolega, mieszkający w Paryżu, próbował bez żadnych skutków najrozmaitszych środków od bardzo bolesnego Ischiashi. Gdy cierpienia tak się wzmogły, że przejście najkrótszej nawet przestrzeni i tyło dlań uciążliwym i sprawiało dolegliwe bóle, z rozpaczy począł jeździć na kołowcu. W dziwny sposób jazda nie wywoływała żadnych boleści, ponieważ zdaniem doktora w pozycji tej nacisk na bolące części nie ma miejsca. Ale posłuchajmy dalej słów tego kolegi: „pd tego czasu nie miewałem już wcale tak gwałtownych bólów i ataków! Że odzyskałem znowu dawniejszą świeżość fizyczną i duchową, o tym chyba nie potrzebuję nawet mówić.”

pył z drogi

Ponura perspektywa,  którą rozpocząłem moje wywody, straciła dużo swych odstraszających przymiotów.

Miejmy nadzieję, że szlachetnemu sportowi kolarstwa uda się niezliczone zastępy słabych na nerwy chociaż w części do zdrowia przywrócić.

pył z drogi