Wpływ kolarstwa na system nerwowy cz. 5

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem światła, jazda rowerem trekkingowym, jazda rowerem treningowym, jazda rowerem trójkołowym, jazda rowerem w zime

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem pochylonej naprzód pozycji, która zresztą we wzmiankowanej broszurze gorąco jest zalecaną, nie wierzę jednak stanowczo, aby mógł jaki związek istnieć między jazdą na kołowcu i chorobami mlecza pacierzowego. Choroby te bywają prawie zawsze następstwami poprzednich nadużyć lub zakażeń. Ponieważ jednak jazda na kołowcu przyczynia się do łatwiejszego wydzielania się pozostałej od zakażenia toksyny, z drugiej zaś strony wskutek lepszego obiegu krwi w mleczu pacierzowym zagnieżdżenie się w nim toksyny zostaje utrudnionym, przeto prędzej należy przypuszczać, że jazda na kołowcu zapobiegać może chorobie mlecza kości pacierzowej.

Poznań- kruszywo

O dodatnim wpływie jazdy na kołowcu w wypadkach migreny mówiłem już w innym miejscu, ale i w wielu innych nerwowych cierpieniach jazda na kołowcu jest doskonałym środkiem leczniczym. Profesor Pulenburg Berlinie, który podobnież jak profesor Hammond, stosowali ją specjalnie u neurasteników, zaleca ją w rozmaitych wypadkach, paralitycznych chorobach mlecza pacierzowego, zapalenia nerwów, w histerii i stawia ją wyżej ponad wszelką inną gimnastykę leczniczą.

Poznań- kruszywo