Wpływ kolarstwa na system nerwowy cz. 4

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem i bieganie, jazda rowerem korzyści, jazda rowerem kamizelka, jazda na rowerze łydki, jazda rowerem na odchudzanie

A wówczas? Wówczas z całą swobodą kołowiec i rozwijać może swój wpływ zbawienny, od powtórnego opisywania którego łaskawy czytelnik raczy mnie zwolnić.

Poznań wywóz odpadów

Ale jedno muszą wszyscy nerwowi, jeżdżący na kołowcu, mieć zawsze w pamięci. Nigdy nie jeździć do zupełnego zmęczenia. Prędkie uczucie znużenia jest charakterystyczną cechą neurastenii. Ważnym jest przez to poznanie cech znużenia u kolarzy. Najpierw objawia się zmęczenie w ramionach, następnie w muskulaturze tułowia, w końcu zaś w udach. Oznaką silnego znużenia bywają również bóle w łydkach, w krzyżu, kurcze w łydkach i lekkie zaatakowanie głowy, które dochodzi do gwałtownych bóli. Zdrowy człowiek, i ten w wyjątkowych tylko wypadkach, może doprowadzić aż do zmęczenia. Ale nerwowy, przy pierwszym objawie zmęczenia powinien przerwać jazdę, aż przez tę przerwij znużenie zupełnie ustąpi.

Czasami ból głowy powstaje wskutek rażenia światła, lub zmęczenia muskułów ocznych przy nachylonej pozycji, pochylona naprzód postawa, podług zdania pewnej broszury, omawiającej „Za i przeciw” kolarstwa, ma być powodem chorób mlecza kości pacierzowej.

Poznań wywóz odpadów