Wpływ kolarstwa na system nerwowy cz. 2

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem codziennie, jazda rowerem cellulit, jazda rowerem ciekawostki, jazda rowerem dzieci, jazda rowerem deszcz

Ale jakże jest z chorymi nerwami? Jak znoszą nerwowi jazdę na kołowcu? Pytania te są również wielkiego znaczenia, ponieważ niestety zdrowe nerwy dla wyżej wymienionych powodów stanowią wyjątek.

Zwykliśmy niezliczone zastępy nerwowe dzielić na cztery grupy. Pierwszą grupę stanowią łatwo dający się podniecać — erotyczno sangwinistyczne osobniki. Druga grupa rekrutuje się z flegmatyczno – melancholicznych chorych.

wywóz ziemi Poznań

Dla drugiej grupy jazda na kołowcu stanowi doskonały środek leczniczy. Powolna zamiana materii zostaje przyspieszoną, uczucie niezadowolenia usunięte i t. d. Każdy lekarz może stwierdzić liczne wypadki poprawy i zupełnego wyzdrowienia takich chorych, a pisma nieraz zawierają gorące pochwały i dzięki kołowcowi od tych, którym powrócił zdrowie i urok życia.

W pierwszej grupie — u eretycznych — należy zachowywać największą ostrożność, już w czasie nauki ujawnia się nadzwyczajna drażliwość tych chorych. Z drżeniem odważają się na jazdę w pierwszych godzinach i odchodząod przytomności, zaprzestają tornszać nogami przy najbłahszym niebezpieczeństwie.

wywóz ziemi Poznań