Wpływ jazdy na serce cz. 4

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: kolarstwo co to jest, kolarstwo częstochowa, kolarstwo ćwiczenia, kolarstwo jak ćwiczyć, kolarstwo dla dzieci

Stan ten pogarsza jeszcze ta okoliczność, że wielu kolaży zamiast oddychać głębiej, przyspiesza tylko płytki swój oddech. Potrzeba powietrza będzie przez to jeszcze większą, bak oddechu jeszcze silniejszym. Zaprowadziło by to nas zbyt daleko, gdybyśmy chcieli dokładnie zanalizować fizjologię forsownej jazdy. Najważniejszym objawem jest owe tak często omawiano ostre rozszerzenie serca. W początkach ustępuje ono całkowicie, ale gdy szkodliwe powody zbyt często będą się nagromadzały, elastyczność muskułu sercowego zostanie uszkodzoną, nierozszerzenie serca stanie się chronicznym i skombinować się może z przekrwieniem. Dochodzi do nadmiernego rozwinięcia się muskułu sercowego, które uwydatnia dążenia natury do zaspokojenia spotęgowanych wymagali z większym nakładem sił.

Lód w kostkach

Ale ten nieneutralny rozwój rozmiarów serca w ciele, które się już nie posuwa dalej w swoim rozwoju, niejedno złe w sobie ukrywa. Powstają rozmaite chorobliwe objawy, jak bicie serca, brak oddechu, nacisk na serce, słowem zjawiska, które lekarz nazywa „iirdtable heart”. Z drugiej strony przy silniejszym jeszcze nadużywaniu pracy serca, może to jego rozszerzenie się przekroczyć, że się tak wyrazimy, fizjologicznie dozwolone granice. Wówczas stan będzie bardzo poważny. Wypadki śmierci nieraz się zdarzały i niejedno ciężkie cierpienie, nawet wady klapy sercowej w ten sposób powstawały. Profesjonaliści jazdy znają doskonale szkodliwe wpływy nadużycia. Z tej przyczyny walkę całą zostawiają oni do końca gonitwy, który się w kilka sekund rozgrywa i nie może być w skutek tego tak niebezpiecznym. Okrucieństwem jest przez to, gdy publiczność przez nawoływanie i gwizdanie domaga się większego pośpiechu od jeźdźca, żąda ona nieraz jogo zdrowia lub życia.

Lód w kostkach