Wpływ jazdy na narządy cz. 4

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: kolarstwo szosowe trening, kolarstwo ultra, kolarstwo urazy, kolarstwo zaawansowane, kolarstwo zjazdowe

W wypadkach rozwiniętej choroby jednak jazda na rowerze jest niebezpieczną i powinna być zupełnie wzbronioną, jak również przy świeżych katarach płuc i świeżych zapaleniach opłucnej.

Po takich zapaleniach opłucnej pozostają nieraz stwardniałe zrośnięcia płuc. Jako środek na to usiłują w pneumatycznych kloszach, pod mocnym ciśnieniem powietrza, rozluźnić te zrośnięcia dla uniknięcia tak wielce niepożądanego „Retrecissement thoracifpie” (zwężenia klatki piersiowej). Dla takich chorych jazda na kołowcu jest znakomitym środkiem leczniczym: zastępuje ona klosz pneumatyczny i wielu lekarzy osiągnęło tą drogą świetne rezultaty. Wszelkie katary płuc pomyślnie usuwane zostają przez umiarkowaną jazdę na kołowcu.

akumulatory kraków

Na specjalne omówienie zasługują wycieczki zbiorowe, odbywane w większej liczbie zwłaszcza w niedzielny Najlepsza droga przez częstą jazdę musi w kurz obfitować. Zwykle po południu kurz bywa wprost nieznośny. Ponieważ pojedynczy członkowie wycieczki jadą ściśle zwarci ze sobą jeden za drugim, wszyscy więc, za wyjątkiem pierwszych, znajdują się w ustawicznym tumanie kurzu. Jakże niewielu jednak pomyśli o tym, że i nasze zarządy oddechowe tak samo wyglądają. Tu jazda na kołowcu żadnej nie przyniesie korzyści — i właśnie ci oto pracownicy, którzy całymi tygodniami w jarzmie chodzą, w niedzielę przepełniają płuca kurzem, zamiast je przewietrzyć.

akumulatory kraków