Przemiana materii u kolarza cz. 5

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: kalorie a jazda rowerem, zdrowie a jazda rowerem, zima a jazda rowerem, jazda rowerem bez świateł, jazda rowerem ból kolan

Świetne wyniki jazdy na rowerze przy obstrukcji żołądka są powszechnie znane i u wielu hipochondryków wznieciły nowe chęci i zamiłowanie do życia. Ale też i cierpiący na chroniczny rozstrój żołądka z doskonałym skutkiem korzystają z jazdy na kołowcu. Wskutek zwiększonego przypływu krwi, chore wnętrzności lepiej zostają odżywiane i wzmocnione w swej siłę odpornej.

Przez jazdą na kołowcu szybko usunięte zostają te zwłaszcza rodzaje rozstroju, które spowodowane bywają nagromadzeniem gnijącego stolca. Przy ostrych cierpieniach żołądka i kiszek należy zachować największą ostrożność.

wywóz śmieci – poznań

W wielu pismach niejednokrotnie obniżano wartość i znaczenie kołowca na korzyść znanych aparatów Zendera.

Jest to po prostu śmieszne! Podczas gdy tymi aparatami ćwiczymy się w sali, w pokoju, z zupełną świadomością naszej choroby i wśród chorych. Kołowiec niesie nas daleko na wolne, świeże powietrze i zabawią niby między rozrywką i używaniem życia dokazuje cudów swych wpływów leczniczych.

wywóz śmieci – poznań