Przemiana materii u kolarza cz. 4

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: hemoroidy a jazda rowerem, prostata a jazda rowerem, bieganie a jazda rowerem, dyskopatia a jazda rowerem, odchudzanie a jazda rowerem

Nawet ciężkie wypadki podagry zostają przez systematyczną jazdę na rowerze znacznie złagodzone lub nawet zupełnie uleczone. Kilkakrotnie już przez nas wymieniany francuski autor Petit donosi o jednym nadzwyczaj ciekawym pod tym względem wypadku: chodziło o pewnego chorego, który od kilku lat cierpiał na ciężką podagrę, Stawy w nogach, kolanach, biodrach miał tak zaatakowane, że nogi były sztywne i prawie nieruchome, a ciało mięśni chorobliwie wycieńczone. Wskutek braku ruchu chory tak był smutny i przygnębiony, że wzbudza litość i żal ku sobie. W czasie jakiejś małej ulgi w swych cierpieniach z rozpaczy zaczął próbować ruchu na trzykołowcu, aby w ten sposób móc z miejsca na miejsce się przenosić.

dobre biuro rachunkowe białystok

Pierwsze ćwiczenia z powodu sztywności członków i zaniku mięśni były nadzwyczaj trudne. Chory jednak żelazną cierpliwością pokona te trudności. Cóż się okazało? Z każdym ćwiczeniem polepszał się jego stan. Działanie było tak skuteczne, że cały. Ogólny stan się poprawił, stawy żwawiej się poruszały, muskuły nabrały ciała, a bolesne ataki zupełnie ustały. Dzięki jeździe na kołowcu, człowiek ten przywrócony został do zdrowia. Również przy lekkich katarach żołądka, jako też słabościach kiszek jazda na kołowcu jest zarówno przyjemnym, jak i skutecznym środkiem.

dobre biuro rachunkowe białystok