Przemiana materii u kolarza cz. 3

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem a bieganie, jazda rowerem a kalorie, jazda rowerem a hemoroidy, jazda rowerem a ból kolan, ciąża a jazda rowerem

Okazuje się, że już przy bardzo nieznacznym powodzie białko występuje na jaw. Zjawisko, które w innych okolicznościach nazwane będzie fizjologicznym, ponieważ chodzi o jazde na kołowcu, uważane być ma za patologiczne?!

A więc będziemy dalej jeździli na rowerze z tym przyjemnym uczuciem, że uwalniamy się; od niepotrzebniej toksyny i bez najmniejszej obawy, że torujemy drogę jakiejś tam sercowej chorobie. Wzmocnienie zamiany materii, która się w części objawia podniesieniem uczucia głodu i pragnienia, wymaga większego przyjmowania pokarmów.

księgowa białystok

Nie zaleca się jednak przyjmować podczas wycieczek lub podróży większych ilości pokarmu. Stare już próby dowiodły, że w żołądku pracującego człowieka trawienie bardzo powoli, albo prawie wcale się nie odbywa. Dziwnym sposobem ustaje trawienie również i we śnie. Powinniśmy przez to główny akt posilania się (obiad) odkładać na koniec wycieczki, a w czasie jazdy poprzestać na małym pożywieniu. Pragnienie zaś, przeciwnie, powinno być zawsze zaspakajane. Najlepsza jest dobra, świeża  woda, tam, gdzie jej niema – woda sodowa lub mleko. Alkoholu powinien kolarz bardzo oględnie używać. Alkohol posiada mianowicie tę nieprzyjemną własność, że znacznie osłabia działalność muskulatury. Należy więc z każdego względu wzbraniać tak bardzo niestety ulubionego rekordowego picia podczas jazdy. A wieczorem po skończonej pracy, która była dla nas przecież przyjemnością, każdy może do woli i bez krzywdy własnej składać ofiary Gaimbrinusowi lub Bachusowi. Jeżeli to przed tym uczyni, będzie miał ołów w nogach. Mając w pamięci te drobne, ale wielce znaczące przepisy, będziemy pod każdym względem na własnym ciele doznawali dobroczynnego wpływu kołowca. Trawienie się polepszy i ogólny stan poprawi, jeżeli się nawet straci kilka kilo na wadze. Zwłaszcza osoby cierpiące na podagrę.

księgowa białystok