Przemiana materii u kolarza cz. 2

Autor: | Opublikowane w Wpływ jazdy rowerem na zdrowie Brak komentarzy | Tagi: jazda rowerem w nocy, jazda rowerem kalorie, jazda rowerem a odchudzanie, jazda rowerem a prostata, jazda rowerem a zdrowie

Niejednokrotnie w pocie i innych wydzielinach kolarzy dowiedziono wzrostu trujących substancji. Jazda więc na kołowcu podtrzymuje normalną zamianę materii, która dąży właśnie do tego, aby jak najwięcej tej toksyny wydzielić. Stąd też wynika ten pomyślny wpływ, jaki jazda kołowa na niektóre choroby wywiera.

Większość wypadków migreny polega właśnie na samozatruciu, które pochodzi od wadliwego trybu życia, w części zaś skutkiem dziedzicznych usposobień. Przez umiarkowaną jazdę na kołowcu wydzielanie tych trujących produktów zostaje organizmowi znacznie ułatwione. Znam wielu cierpiących na bóle głowy, którzy zupełnie pozbyli się tego bólu, odkąd jeżdżą na kołowcu. Przez forsowną jednak jazdę można dojść do przeciwnych wręcz wyników.

szkolenia handlowe

Wyżej pomienione wydzielanie się toksyny może takie przyjąć rozmiary, że norki zostaną przez to zaatakowane i w ich wydzielinach okaże się białko. Wiele kruszono nad tym kopii, czy białko to powinno się już uważać za stan patologiczny. Wielu badaczy, między innymi Nap. Albu. są zdania, że często powtarzające się takie wydzieliny białka spowodować mogą ciężką chorobę nerek. Ale zapatrywanie to należy jeszcze do hipotez, nauka bowiem pod tym względem nie rozporządza dotąd jeszcze żadnym pewnikiem.

Natomiast wiadomo nam dobrze, iż białko wydziela się po każdej większej fizycznej pracy, po każdym psychicznym wzruszeniu. Jest to zjawisko, które lekarze nazywają „fizjologicznym białkomoczem“. Pewien lekarz wiedeński Dr. Spieglei, który wynalazł jeden bardzo czuły odczynnik na białko, przeprowadził odnośne badania i doszedł do zdumiewaj rezultatów.

szkolenia handlowe