O wyścigach cz. 2

Autor: | Opublikowane w Początkujący Brak komentarzy | Tagi:

Na tym polega trenowanie jeźdźca wyścigowego, które zawiera się w stopniowym powiększaniu pracy i złączonym jest z surowym, dietetycznym trybem życia. Potrawy, napoje, sposób pracy, wszystko to jest dokładnie przepisane, tak że organizm z wolna przyzwyczaja się do tej niezwykłej pracy.

Nie kto inny, jak słynny francuski fizjolog Alarcy udowodnił naukowo wartość istotnego trenowania (trainingu). Ale i codzienna praktyka dostarcza nam cennych przykładów niezbędnej potrzeby trenowania się.  Dokazać tak olbrzymich rzeczy, jakich dokonano w ciągu sześciu dni wyścigów, co zresztą z etycznego i lekarskiego punktu widzenia jest godnym potępienia, bez trenowania byłoby niemożliwym.

Dobrze wytrenowany kolarz może bez żadnego dla swego zdrowia uszczerbku przez długie lata uprawiać wyścigi i w innym zawodzie następnie późnego wieku dosięgnąć. Krótki finish ścigającego się jest dla dobrze wytrenowanego serca wcale nieszkodliwym. Nawet i większe wysiłki, o ile nie są zbyt często powtarzane, nie przedstawiają żadnego niebezpieczeństwa.