Higiena kolarstwa cz. 6

Autor: | Opublikowane w Higiena kolarstwa Brak komentarzy | Tagi:

W każdym razie sprawia to nieraz śmieszny widok, gdy się widzi słabych, nierozwiniętych młodzieńców z olbrzymimi przekładniami na wycieczkach.

Oto są w pobieżnych zarysach główne zasady higieny kolarzy. W pewnym sportowym piśmie znalazłem bardzo słuszne spostrzeżenie, że sportowcy daleko są uważniejsi i więcej zważający od przeciętnych nie pracujących fizycznie ludzi, ponieważ oni przy uprawianiu sportu, wskutek zwiększonych wymagań od władz cielesnych łatwiej spostrzegają każdy, nawet najmniejszy chorobliwy objaw.

wypożyczanie kontenerów na gruz poznań

Zauważyłem to sam na sobie, jako też i na wielu z moich pacjentów, jeżdżących na kołowcu. Byłoby to, naturalnie, lekkomyślnością nie do darowania, gdyby kolarz (co jednak niestety często się zdarza) pomimo różnych ostrzeżeń ze strony organizmu, nie zaprzestawał jazdy na kołowcu.

Tak w podwójny sposób oddziaływa dobrodziejstwo higienicznie uprawionego kolarstwa. Wzmacnia ono nasz organizm, chroni nas przez to od zaziębienia i ostrzega nas, abyśmy zwracali na siebie uwagę i nie zapuszczali objawiających się cierpień i dolegliwości.

wypożyczanie kontenerów na gruz poznań