Higiena kolarstwa cz. 3

Autor: | Opublikowane w Higiena kolarstwa Brak komentarzy | Tagi:

Po kąpieli każdy czuł się, jak nowo narodzony i ci nawet, którzy byli zupełnie wyczerpani, z nowymi siłami mogli pod górę wznoszącą się przestrzeń od Wisscnliach do Furth najswobodniej przebyć.

Obawa zaziębienia się jest zupełnie nieuzasadnioną. Gdy się nieco przeczeka, aż skóra wyschnie i podniecone serce zupełnie się uspokoi, można się śmiało kąpać.

Nie tylko że pot zostaje mechanicznie usunięty a tym samym i możliwość zapadnięcia na skórną chorobie zmniejszona, ale sam wpływ na chemiczne procesy życiowe tak jest dodatni, że sportowcy używający kąpieli nawet po uciążliwej pracy mało odczuwają zmęczenia.

wywóz gruzu poznań

Zaleca się więc przez to na wycieczki zawijać razem z płaszczem, którego nigdy nie należy zapominać, zapasową koszuli, którą się wkłada po kąpieli. Kto o tym zapomniał, dobrze zrobi, przepoconą i wilgotną koszulę susząc na słońcu. Promienie słońca bowiem posiadają w ostatnich latach dopiero uznaną własność zabijania bakterii i przez to samo znaczne oddają ludzkiemu ciału usługi. Z tego względu znużonemu kolarzowi wyjść może na dobre, gdy przed kąpielą w wodzie, przez kilka minut użyje słonecznej kąpieli.

wywóz gruzu poznań