Higiena kolarstwa cz. 2

Autor: | Opublikowane w Higiena kolarstwa Brak komentarzy | Tagi:

Nawet wówczas, gdy koszula lub kaftanik tylko w zimnej wodzie upraną zostanie, ale nie wygotowaną, mogą zawsze powstać podobne choroby. Kolarz więc, niezależnie od tego, jakich materiałów używa, czy wełny czy flaneli, czy innych, zawsze powinien najstaranniejszą zachowywać czystość.

Nadzwyczaj zalecanymi są podczas wycieczek, jako też w domu zimne kąpiele lub tuszo. Niema drugiego środka, który by tak orzeźwiająco na nasze nerwy działał, jak zimna kąpiel. Symptomy znużenia znikają po zimnej kąpieli nadzwyczaj prędko, albowiem wskutek wzmocnionego przez kąpiel utleniania kwaśne produkty muskułów prędko zostają spalane.

wywóz śmieci poznań

Kto tego w czasie wycieczki spróbował, ten stanie się odtąd gorącym zwolennikiem kąpieli i tak będzie wycieczki sam urządzał, aby koło południa mógł wziąć kąpiel.

Z przyjemnością przypominam sobie, jak ledwo mi się udało namówić większe jedno towarzystwo do użycia kąpieli w Weisseiibach, pod Tresting, dokąd po małych przerwach z Wiednia dostaliśmy się na kołowcach koło południa.

wywóz śmieci poznań