Czy dzieci powinny jeździć na rowerach? Cz. 5

Autor: | Opublikowane w Zachowanie podczas jazdy Brak komentarzy | Tagi:

Ale i tu należy zachowywać miarę! Jeżeli dotychczas wykazywaliśmy dodatnie strony kolarstwa względem dzieci, to nie powinniśmy obojętnie omijać i ujemnych stron jego.

Większość zakaźnych chorób przeważnie w dziecinnym wieku miewa miejsce; niektóre, jak odra, szkarlatyna, wietrzna ospa, prawie tylko w dzieciństwie, tak że zupełnie słusznie uważane są za dziecięce choroby. Wszystkie te choroby, wskutek silnej gorączki, źle oddziaływają na serce. Po takiej chorobie muskuł sercowy zostaje nieraz tłuszczono zwyrodniały lub osłabiony. Gdy więc tak osłabiony muskuł sercowy obarczy się przez jazd(; na kołowcu większą pracą, z łatwością mogą się wywiązać trwałe choroby serca. Mendelson opowiada o dzieciach, które po odrze ub szkarlatynie wskutek jazdy na kołowcu okazują objawy wady serca, podczas gdy przed chorobą uprawiały jazdę; lecz żadnych złych symptomów.

wywóz śmieci – Poznań

Pewien chłopczyk, który szkarlatynę i odrę przebył bez żadnego uszkodzenia serca, powietrznej ospie uprawiał dalej jazdę na kołowcu; za tę nieostrożność jednak został dolegliwym cierpieniem serca ukarany, cierpieniem, które ostatecznie doprowadziło do wady klapy sercowej.

wywóz śmieci – Poznań