Czy dzieci powinny jeździć na rowerach? Cz. 3

Autor: | Opublikowane w Zachowanie podczas jazdy Brak komentarzy | Tagi:

Większa część skrzywień kości pacierzowej powstaje u dzieci wskutek wadliwej pozycji w zupełnie niehigienicznie zbudowanych ławkach szkolnych i gdyby głową tylko tego pisano o siedzeniu w źle urządzonych ławicach szkolnych, co się pisze przeciwko jeździe na kołowcu, może byłoby daleko mniej źle zbudowanych dzieci.

Francuski badacz nazwiskiem Verneuil znalazł wprawdzie u jednego lekarza chorobę kości pacierzowej, którą na karb zbyt gorliwej jazdy przyłożył. Ponieważ jednak wśród niejeżdżących próchnienie kręgów nie jest rzadką chorobą, przez to przyczyny pojedynczego tego wypadku wśród stu tysięcy francuskich kolarzy nie możemy przypisywać kolarstwu. Ale taki Już jest duch czasu. Dla starych chorób różni badacze szukają współczesnych objaśnień.

wentylacja domu poznań

Drugi zarzut — mianowicie nacisk na różne miękkie części — ma nieco słuszności. Siodła z anatomicznego punktu widzenia są wadliwie, zbudowane. Dotychczasowe udoskonalenia nie są jeszcze ideałem właściwego siodła, ale nasza poczciwa młodzież [10 większej części tak cierpliwie znosi siedzenie na rozmaitych ławach szkolnych przez S do is lat, że najspokojniej możemy czekać na wynalezienie idealnego siodła, dozwalając jej tymczasem bez krzywdy jeździć na starych.

wentylacja domu poznań