Czy dzieci powinny jeździć na rowerach? Cz. 2

Autor: | Opublikowane w Zachowanie podczas jazdy Brak komentarzy | Tagi:

Faktycznie dotąd nie mamy żadnych jeszcze spostrzeżeń bez zarzutu, którą by dowiodły, że skrzywienie podobne powstało wskutek jazdy na kołowcu. I przypuszczalne to niebezpieczeństwo istnieje tylko dla dzieci, które podczas jazdy przybierają pozycją pochyloną naprzód. Cadet de Gassicourt twierdzi, że dzieci chętnie przybierają tą szkodliwą postawą, i w ten sposób wyniknąć miały skrzywienia kości pacierzowej i różne wady serca.

Dla czegóż jednak dzieci miały by przybierać chętnie tą postawę?Ponieważ widzą ją u dorosłych i właśnie u najlepszych jeźdźców a instynkt naśladowczy u dzieci i dążenie do dorównania starszym szczególnie jest rozwinięte.

kontenery Poznań

Wystarczy więc zabraniać dzieciom przechylać się naprzód, sprawić im taki kołowiec, na którym mogłyby wygodnie, lecz skrępowania się trzymać a niebezpieczeństwo przypuszczalnego skrzywienia kości pacierzowej zniknie. Po dwunastym roku życia szkielet dzieci jest już ustalonym, a przez to samo i niebezpieczeństwo skrzywienia kości pacierzowej mniejszym. Wreszcie spostrzeżenia czynione nad dziećmi, które przy zajęciu w fabryce pracują w pochylonej postawie, nie przemawiają za tym niebezpieczeństwem.

kontenery Poznań